BYLINNÉ RECEPTY

RECEPTÁŘ

ANGÍNA

ČAJOVÁ SMĚS:TUŽEBNÍK JILMOVÝ,KVĚT BEZU ČERNÉHO,LÍPOVÝ KVĚT./3xDENNĚ 1 ŠÁLEK/

KLOKTAT:OSOLENÝ ODVAR ZE ŘEPÍKU,PŘÍP.ODVAR Z BERGENIE-ODDENEK/NĚKOLIKRÁT DENNĚ/

PROTI KAŠLI

ŠŤÁVA Z CIBULE:CIBULE SE NAKRÁJÍ NA DROBNÉ KOSTIČKY A VE SKLENĚNÝCH KOMPOTOVÝCH MISKÁCH SE ZASYPE POL.LŽICÍ PRÁŠKOVÉHO CUKRU.NEJPOZDĚJI ZA HODINU PUSTÍ CIBULE ŠŤÁVU.TA SE BERE 3xDENNĚ PO 1 ČAJ.LŽÍČCE.MÍSTO CIBULE LZE POUŽÍT BULVU Z ČERNÉ ŘEDKVE.KAŠEL ZMIZÍ ZA DEN,V ÚSPORNĚJŠÍCH PŘÍPADECH LÉČBY TRVÁ 2-3 DNY.

SUCHÝ KAŠEL

PŘI DLOUHODOBÉM SUCHÉM KAŠLI JE ZVLÁŠTĚ ÚČINNÝ ČAJ,OBSAHUJÍ 2 DROGY A OBSAHEM KYSELINY KŘEMIČITÉ,V KOMBINACI S KOŘÍNKY PRVOSENKY JARRNÍ.PŘÍPRAVA:/PŘESLIČKA ROLNÍ 120g,PRVOSENKA JARNÍ-KOŘEN 40g,JITROCEL KOPÍNATÝ 40g.TUTO SMĚS UVAŘÍME ZE 6 POL.LŽIC NA 6 ŠÁLKŮ VODY,VAŘÍME 15 MINUT.PIJEME DENNĚ 3 ŠÁLKY PO DOBU 1 MĚSÍCE.

KAŠEL A NEMOCI PRŮDUŠEK

SMĚS BYLIN:SLÉZ KVĚT,PROSKURNÍK KVĚT,LIST A KOŘEN,DIVIZNA KVĚT,PODBĚL KVĚT A LIST,JITROCEL LIST.   1-3  LŽIČKY SMĚSI SPAŘIT 15-20 MINUT  VE 1/4 LITRU VODY.PÍT AŽ 1 LITR DENNĚ,NEJLÉPE PRŮBĚŽNĚ.

DOMÁCÍ BYLINNÁ PREVENCE V CHŘIPKOVÉM OBDOBÍ

JAKMILE POZORUJEME PRVNÍ PŘÍZNAKY KATARU HORNÍCH CEST DÝCHACÍCH NEBO I BEZ TĚCHTO PŘÍZNAKŮ JAKO PREVENCI SI PŘIPRAVÍME A PIJEME DENNĚ VŽDY PO DOBU 14 DNÍ UVEDENÉ ČAJOVÉ SMĚSI/A PAK UDĚLÁME 14 DNŮ PAUZU/

Žádné komentáře